RealAliance

MĚSTSKÝ DVŮR - OLOMOUC

Realaliance

Navržené rodinné domy se nachází v lokalitě Městský Dvůr, místní části Olomouce-Nový Svět,přesněji na ul. Přichystalova. Navržená situace zástavby reaguje na dnešní požadavky při zohlednění nároků na poklidné bydlení v lokalitě s dobrou dostupností. Dům je napojen na zahrádku, do které je orientována převážná většina místností. Lokalita splňuje velice dobrou pěší dostupnost a dostupnost motorovým vozidlem.

 

V současné době se opravuje celá ulice a dělají se nové chodníky a vozovka. Rekonstrukce bude probíhat v roce 2010.

 

Hmotové řešení objektu bylo řešeno jako hlavní objem budovy s vystupující garáží, která zároveň vytváří závětří spolu s přístřeškem nad vstupem. Rodinné domy jsou řešeny jako nepodsklepené o 2 nadzemních podlažích. Šířky objektů jsou 8,75 či 8,5 m. Světlá výška obytných místnosti je 2,65m.

 

Objekt se v přízemí dělí na garáž a vlastní dům. Přízemí domu obsahuje vstupní prostory, technickou místnost, koupelnu s WC, komoru a velký prostor obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňským koutem. Prostor obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňským koutem lze kdykoli rozdělit stěnou popř. posuvnými dveřmi. Samozřejmostí je napojení daných místností na velkou terasu a zahradu. Orientace dané kuchyně s jídelnou je situována na východ, aby ranní slunce dodalo člověku optimismus. Do dalšího podlaží se lze dostat pomocí schodiště tvaru "L", které je po vstupu do objektu hlavní dominantou propojovací chodby (toto lze řešit v libovolné materiálové variantě). V druhém podlaží se nachází 2x dětský pokoj, prostorná koupelna, samostatné WC a ložnice s přístupem do šatny (šatna je propojena s koupelnou). Samozřejmostí je, že každá obytná místnost má přístup na balkon popř. terasu. Zastřešení domů je provedeno plochou střechou s odvodněním vně půdorysu. Kompozice oken vychází z požadavků vnitřního členění a soudobých estetických nároků - tato jsou řešena ve východní části (do zahrady) jako francouzská, a tak dům působí velmi vzdušně. Směrem do ulice jsou použita okna klasických rozměrů.

 

Návaznost na obchody a dopravní infrastrukturu je v dané lokalitě velice dobrá. Ulice Přichystalova navazuje na ulici Holická, která je přímo napojena na ulici Velkomoravskou, která je vnitřní dopravní tepnou Olomouce. Ve vzdálenosti do 1km jsou od objektu situovány obchody s širokým sortimentem zboží (Kaufland, Baumax, Albert a jiné). Autobusová zastávka je vzdálena cca 200 m.


Realaliance
VIZUALIZACE PROJEKTU
Realaliance
VIZUALIZACE PROJEKTU
Realaliance
VIZUALIZACE PROJEKTU

CENÍK

ceník.pdf (158,11 kb)

LOKALIZACE

situace.jpg (458,77 kb)

PŮDORYS DOMU A

RD A .pdf (101,70 kb)

PŮDORYS DOMU B

RD B .pdf (101,37 kb)

PŮDORYS DOMU C

RD C .pdf (101,00 kb)

PŮDORYS DOMU D

RD D .pdf (101,00 kb)


Copyright © 2019 RealAliance Hlavní stránka Právní ujednání

Created by Internetova.eu & Webdesign